• Polski
  • Rosyjski
  • Angielski
  • Niemiecki
  • Włoski

Jesteś tutaj - Oferta > Pozostałe > Centralny system mycia

Centralny system mycia

Centralny system mycia jest idealnym rozwiązaniem dla zakładów przemysłu mięsnego i spożywczego gdzie priorytetem jest zachowanie odpowiedniego reżimu czystości. System poprzez odpowiednio rozprowadzoną infrastrukturę daje łatwy i wygodny dostęp do wszystkich pomieszczeń. Zastosowanie w CSM nowoczesnych rozwiązań mycia pianą i precyzyjnego dozowania detergentów, wykorzystanie mobilnych stacji mycia i odpowiednie usytuowanie punktów przyłączeniowych pozwala na zaoszczędzenie czasu i obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem zakładu w czystości.

Jednostka pompowa

Podstawowy element centralnego układu mycia. Urządzenie przeznaczone jest do podnoszenia ciśnienia wody w instalacji wewnątrz zakładowej do której podłączone stacje robocze. Wydajność pompy dobiera się w oparciu o ilość stacji roboczych, które mają pracować jednocześnie.

Stacja robocza (satelitarna, myjąco pianująca)

Element peryferyjny (satelitarny), umożliwia wykonanie wszystkich procesów higienicznych. Stacja, w połączeniu z tłoczącą do niej wodę jednostką pompową, umożliwia łatwe wykonanie wszystkich czynności higienicznych:płukanie, nakładanie piany, dezynfekcję. Stacja podłączana jest też do zakładowej instalacji sprężonego powietrza. Wyposażona jest w dozownik, umożliwiający precyzyjne, skokowe ustawienie wymaganego stężenia środków chemicznych. Urządzenie występuje w kilku wersjach.

Komplety stacjonarny punkt mycia

Jest to w pełni wyposażone stanowisko do utrzymania czystości hal produkcyjnych zwłaszcza w przemyśle spożywczym. Przy jego pomocy można wykonywać operację opłukiwania wodą, naniesienia piany, dezynfekcji. W skład wchodzą: stacja robocza, wąż do wody w oplocie stalowym 25 m, wariantowo bęen samozwijający do węża lub wiesak do weża, wieszak na pojemnik do środka pianującego lub dezynfekującego. zestaw lanc z wieszakiem, komplet zaworów i złączek.

Mobilny punkt mycia

Stosowany jest zwykle w zakładach gdzie nie opłacalne jest zainstalowanie systemu stacjonarnego. Punkt składa z się jednostki pompowej z wbudowanym modułem stacji satelitarnej może być też dodatkowo z kompresorem, węża na bębnie samo-zwijającym lub na wieszaku (opcjonalnie), pojemnika na płyny złączek i zaworów. Całość konstrukcji zainstalowana jest na wózku umożliwiającym łatwy transport na terenie zakładu.

Akcesoria

wąż gumowy w oplocie stalowym 1/2 " 20 m, 25 m, wąż przyłączeniowy z szybkozłączem, bęben samozwijający do węża, wieszak na wąż, zestaw lanc, wieszak na lance, wieszak na pojemniki ze środkami chemicznymi, zawór motylkowy 1/2" z koszykiem i szybkozłączem, zawór kolowy 1/2" z mikrozłączem powietrza, szybkozłącze 1/2", zawór kulowy 1/2 "